Sieviešu figūras tipi

Sieviešu figūras tipi

Nereti gadās, ka apģērbs veikalā uz pakaramā  vai internetveikala bildēs, izskatās lieliski un ir tieši tas ko Tu meklē, turklāt vēl “tavā” krāsā, bet.... tomēr Tev nepiestāv. Kur varētu būt problēma? Visticamāk, Tu esi izvēlējusies savam auguma tipam nepiemērotu apģērba modeli. Citiem vārdiem – tērps nenoslēpj trūkumus un neizceļ skaistāko Tavā augumā. Un viss tikai tāpēc, ka nebiji rēķinājusies ar savu figūras tipu.

Lūk, populārākie sieviešu ķermeņa tipi un ieteikumi, kā ģērbties.

  1. Bumbierveida jeb A veida figūras tips

Galvenais mērķis veidojot tēlu:

Atjaunot harmoniju starp “augšu” un “apakšu”, akcentēt augšējo, smalko ķermeņa daļu, slaido vidukli, sievišķīgās figūras trauslumu.

Piemērots apģērbs:

Apakšējā daļa tumša, augšējā – gaiša. Augša apjomīga: balon veida piedurknes, dekoratīvas detaļas krūšu zonā – kabatas, piespraudes, savilkumi. Bikses un svārki no plāna auduma, brīvā piegriezumā, bikses ar vieglu paplatinājumu no ceļa, kleitas ar kuplu apakšdaļu un atsevišķi piegrieztu vidukļa daļu. Trapecveida kleitas un pieguļošas kleitas. Izgriezumi – V veida, kvadrāts, dziļš dekoltē.

Nepiemērots apģērbs:

Pieguloši džinsi, apspīlētas blūzes, svārki ar dekoratīviem elementiem un detaļām, krekliņi ar lencītēm, topi (arī blūzes, krekli, jakas, žaketes), kas beidzas tieši uz platākās vietas gurnos.

  1. Trapece jeb V veida

Galvenais mērķis veidojot tēlu:

Izcelt šauro gurnu daļu.

Piemērots apģērbs:

Ieteicams izvēlēties modeļus, kas nenosedz gurnu daļu un vidukli. Ieteicami modeļi ar pazeminātu jostas vietu, svārki ar dekoratīviem elementiem – kabatām, ielocēm, šķēlumiem. Ķermeņa augšdaļai vēlams izvēlēties klusinātus toņus, lai nepievērstu uzmanību. Ideāli, ja viss apģērbs ir ieturēts vienā tonī. Vēlams izvēlēties reglāna piegriezuma piedurknes, lai padarītu maigāku plecu līniju. Garenas formas aksesuāri, arī šalle jāliek brīvi - nokarājoties.

Nepiemērots apģērbs:

Nav vēlams izcelt plecu līniju ar polsterētām žaketēm vai blūzēm. Neizmantot laiviņveida kakla griezumu un platas apkakles. Nevajadzētu izvēlēties kontrastējošas krāsas detaļas tērpa augšdaļai un apakšdaļai. Ķermeņa augšdaļai neizmantot biezus, stingrus un rakstainus audumus – tas vizuāli palielina. Neizmantot dekoratīvus elementus krūšu daļā – uzšuves, kabatas un volānus.

  1. Bokss jeb H veida

Galvenais mērķis veidojot tēlu:

Radīt vizuālu noapaļotību, piešķirt augumam smalkumu, izveidot izteiksmīgus akcentus.

Piemērots apģērbs:

Jostas un siksnas – efektīvs vidukļa “radīšanas” veids. Tulpes formas svārki, plisēti svārki, kas  ir šauri jostasvietā, bet paplašināti uz gurniem. Bikses ar ielocēm jostasvietā, sašaurinātas apakšējā daļā vai taisnas, paplašinātas no gurniem, ar uzšūtām kabatām aizmugurē (lai piešķirtu gurniem formu). Ja pleci un gurni nav pārāk plati, tos var vizuāli paplatināt, lai tādējādi arī uzsvērtu vidukli. Šim mērķim var izmantot volānus, rišas, horizontālas joslas. Kleitas – asimetriskas, ar saules griezuma svārkiem, ar paaugstinātu vai pazeminātu jostasvietu.  Zīmuļsvārki, plisēti, ar ielocēm, slāņaini. Bikses – taisnas, ar paplatinātiem galiem, platas, sašaurinātas.

Nepiemērots apģērbs:

Cieši piegulošs apģērbs, slīpais griezums, pagarinātas jakas un žaketes, svārki ar gumiju.

  1. Smilšu pulkstenis jeb X veida

Galvenais mērķis veidojot tēlu:

Visā skaistumā parādīt ķermeņa izliekumus, pasvītrot augšas un apakšas sievišķīgo harmoniju.

Piemērots apģērbs:

Viss, kas uzsver vidukli – piegriezts pēc figūras formām. Sašaurināta vidukļa daļa. Zīmuļsvārki, tulpes formas svārki, trapecveida svārki. Izgriezumi – V veida, U veida, laiviņa un sirsniņa. Blūzes, kleitas ar pārliekamu priekšpusi. Augumu izceļošs, bet ne pārāk piegulošs apģērbs. Jebkādas bikses – taisnas, ar paplatinātiem galiem, dažādi džinsi. Piemērotākais aksesuārs – dažādas jostas un siksnas!

Nepiemērots apģērbs:

Tērpi ar slēgtu kaklu: “bītlenes”, krekli ar stāvapkakli. Taisna piegriezuma apģērbs, pārāk piegulošas bikses un svārki, stīvs un biezs audums (tie padara apjomīgāku un smagnējāku). Jebkādi topi, kas neuzsver vidukli. Piedurknes, kas piešķir papildu apjomu ķermeņa augšdaļai, polsteri.

  1. Ovāls jeb O veida

Galvenais mērķis veidojot tēlu:

Novērst uzmanību no vidukļa, izceļot plecus un kājas.

Piemērots apģērbs:

Lai pietušētu apaļīgo vēderu un muguru, izvēlies konkrētajā zonā krītoša fasona tērpu, vienlaikus izceļot auguma iespējamo trumpi – kājas. Tāpat vari izvēlēties kleitu ar pamanāmu dekoltē, kas novērsīs uzmanību no vēdera zonas. Šāda auguma īpašniecēm ir svarīgi veidot optiski proporcionālāku figūru, izvairoties no pieguloša apģērba valkāšanas.

Labi izskatīties taisna piegriezuma svārki, kuri sniedzas līdz celim. Svārku jostasvietai nevajadzētu būt ne pārlieku augstai, ne zemai, tādējādi tiem samērojot auguma proporcijas un padarot to vizuāli slaidāku. Lieliski piestāvēs garas bikses ar platiem galiem, tas neapšaubāmi radīs līdzsvaru koptēlā.

Atpakaļ uz blogu